novinky top 5

Nový kompaktní frézovací přístroj M1

Univerzální frézovací přístroj určený pro frézovaní všechny materiálů ( zirkon, kov, titan,...). Byl zkonstruován na základě osvědčených technologií přístroje M5.

detail

Prettau Anterior

Nový druh zirkonového materiálu, který má stejnou translucentnost jako lithium disilikát. Tento materiál je zejména vhodný do frontálního úseku.

detail

Prettau Aquarell

Nové barvící tekutiny na bázi vody pro barvení plně anatomických prací - Prettau zirkonu.

detail

Hammer test

Unikátní test pevnosti Prettau zirkonu v porovnání s metalokeramikou.

detail

... vice novinek

Prettau Anterior

Prettau® Anterior je nový, vysoce biokompatibilní zirkonový materiál od firmy Zirkonzahn. Díky své vysoké translucentnosti je ideální pro použití ve frontálním úseku a nabízí tak ideální alternativu k lithium disilikátům. Kromě toho je také vhodný i pro použití v distálním úseku.

Vlastnosti:
-vysoká translucence díky optimalizované mikrostruktuře zirkonu
-nedochází k odštěpování keramiky
-žádná abraze na antagonistech
-o 200% větší pevnost v ohybu díky eliminování vrstvené keramiky
-zvláště vhodný pro implantáty, v případě omezeného prostoru nebo u náhrad s gingivou

Příklady použití:
-částečné a sólo korunky
-inlaje, onlaje a fazety
-můstky s max. 3 mezičleny

Pevnost:
V dvouosé tahové zkoušce použité pro určení pevnosti v ohybu prováděné v souladu s normou ISO 6872, bylo dosaženo hodnoty přes 660 MPa (+/- 60 MPa). V tom samém testu lithium disilikát dosáhl hodnoty přibližně 360MPa (+/- 60 MPa). Prettau® Anterior je tudíž mnohem stabilnější než běžné sklokeramické materiály.

Zpracování:
Od sklokeramiky se odlišuje nejen vyšší pevností v ohybu, ale také způsobem zpracování. Jak pro Prettau® Zirkon, také pro zpracování Prettau® Anterior není nutné chlazení vodou a frézování diamantovými nástroji. Materiál se frézuje suchý obyčejnými frézami na zirkon. Frézování tedy zabere mnohem kratší čas, je zde menší spotřeba materiálu a opotřebení nástrojů. Materiál může být zpracováván pomocí frézovacích přístrojů firmy Zirkonzahn M1, M1 Wet, M1 Wet Heavy, M2, M3, M4, M5 and M6. Není nutný žádný upgrade.

katalog


DENTACK
Smrková 520
273 61 VELKÁ DOBRÁ
telefon : +420 312 240 113
mail : info@dentack.cz
IČ : 45291080
DIČ : CZ6402252307